Kimiz Biz?

yelken eğitimi ve mavitur için yelkenseverler.com
yelken eğitimi ve mavitur için yelkenseverler.com

2001 yılı başında, bilgi işlem ve havacılık sektöründeki deneyimlerini bir araya getirerek, havacılık sektörüne geniş ağ ve uygulama çözümleri sunan, 220 ülkede örgütlü SITA şirketine katılmıştır. 2003 yılına kadar sorumlusu olduğu ülkeler için Havaalanları Uygulama Çözümleri bölümünün Satış Müdürlüğünü yürüten Akyiğit, 2003 yılından itibaren, Türkiye dahil üç ülkenin tüm ürünler için Satış Müdürlüğünü yürütmüş, 2006 yılından itibaren, kendi deyimiyle ‘kravatlı’ iş hayatını noktaladığı 2007 yılı ortasına kadar da, 17 ülkeyi kapsayan bir coğrafyanın, ürün ve satış yönetimi gruplarının koordinasyonundan sorumlu olarak, Satış Destek Müdürü olarak görev yapmıştır. 

 

Aktif iş hayatı süresince sayısız mesleki ve kariyer geliştirme eğitimlerine katılmış, uluslar arası iş dünyasında deneyim edinmiş olan Akyiğit’in denize olan ilgisi, yolcu olarak katıldığı mavi turlar ile başlamıştır. Senelerce izinlerini mavi turlar ile değerlendirmiş, gün geçtikçe artan deniz sevgi ve ilgisini, İstanbul’da bir yelken eğitimi programına katılarak belgelendirmiştir. 2007 yılından itibaren  AVARA(*) isimli  yelkenli ile birlikte, İstanbul ve ‘kravatlı’ iş hayatından avara ederek, Ege kıyılarına yerleşmiştir. 2007 yılından itibaren, AVARA yelkenlisiyle deniz ve yelken severlerle birlikte, mavi tur, eğitim gezileri düzenlemekte, ülke olarak ne yazık ki sırtımızı döndüğümüz denizi ve denizde yaşamı merak edenlere tanıtıp, deniz severlerin sayısını artırmaya çalışmaktadır. www.yelkenseverler.com sitesinin kurucusu ve yöneticisi de olan Akyiğit, sitesi aracılığıyla yelkenli tekneler ve teknesi olmayan meraklıları bir araya getirmeye çalışmaktadır.  

 

(*) AVARA: Bağlı olunan iskele, rıhtım veya demir yerinden ayrılarak yola çıkmak anlamında bir denizcilik deyimidir.

1980'li yılların başlarında yelken sporuna İstanbul Yelken Kulübü’nde optimist sınıfı ile başlayan Erem, lisanslı spor hayatını pirat ve yat sınıflarında Dragos ve Marmara Yelken Klüplerin de sürdürmüş, tıp öğrenciliği döneminde güney illerimizde yelken eğitmenliğini, Deniz Harp Okulu’nda ifa ettiği askerlik görevi süresince de tekne sorumlusu olarak devam ettirmiştir.

 

Başarılı (Kulak Burun Boğaz) doktorluğunun yanı sıra, 2003 yılından beri sahibi olduğu Lotus isimli tekneleri ile denizden uzak kalmayan Erem, Ege Denizin de yaptığı binlerce millik seyirlerle, gerek bizim kıyılarımız, gerek Yunan Adaları konusunda ansiklopedi yazacak kadar bilgi ve deneyim sahibidir. Bildiklerini, gördüklerini, duyduklarını, yaşadıklarını kendi bloğu ve üyesi olduğu forumlar aracılığıyla paylaşan, aktaran, denizde bir sorunla karşılaştığınız da çözümü için bir telefon kadar uzak olan değerli Mehmet Erem aramıza katıldığı için çok mutluyuz. 

Erol Akyiğit

 

1970 yılında Adana’da doğan Akyiğit, Özel Darüşşafaka Lisesi ve Hacettepe Üniversitesi mezunudur. 

 

Profesyonel iş hayatına, yabancı havayolları için temsil ve gözetim hizmetleri veren Gözen Havacılık da başlamış, 1989-1991 yılları arasında İstanbul Atatürk Havalimanı’nda İstasyon Temsilciliğinin ardından 1997 yılına kadar Esenboğa İstasyon Müdürü olarak görev yapmıştır. 

 

Hava Kuvvetleri Komutanlığı’nda ifa ettiği askerlik hizmeti sonrasında, Ankara’da yerleşik Arkadaş Yayıncılık şirketinin Microsoft bölümünde, Microsoft OEM ürünlerinin çoğaltılarak, pazarlanmasına destek olmakla birlikte, raporlama işinin sorumluluğunu yürütmüştür. 

Mehmet Erem

 

1969 İstanbul doğumlu olan Mehmet Erem, orta ve lise eğitimini Galatasaray Lisesi’nde tamamladıktan sonra, eğitimine Cerrahpaşa İngilizce Tıp Fakültesinde devam etmiştir. Son sene eğitiminin bir bölümünü (Genel cerrahi ve Kadın Doğum Hastalıkları) Fransa'da CHRU de Nancy ve Université Catholique de Lille' de yapıp, 1995'de aynı fakültede cerrahi asistanslığına kabul edilmiştir. 1995 yılında Tıpta Uzmanlık Sınavını (TUS)'u kazanarak İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Kulak Burun Boğaz ve Baş-Boyun Cerrahisi Anabilim Dalı'nda uzmanlık eğitimine başlayan Erem, uzmanlık tezini "Yüz Felci" konusunda yapmıştır.

 

1999-2000 yıllarında Deniz Harp Okulu bünyesinde yaptığı askerliğini takiben İstanbul'da çeşitli özel hastanelerde çalışan Erem, 2001 yılında Amerika’da, sırasıyla Massachussets Eye and Ear Institute'de gözlemci hekim olarak ve 2002 yılında University of Chicago'da, clinical fellowship programına Kulak Burun Boğaz ve Baş-Boyun Cerrahı Uzman Hekimi olarak katılmıştır. Mesleki kariyerini 2004 – 2006 yılları arsında Kadir Has Üniversitesi anabilim Dalı Öğretim Görevlisi olarak sürdüren Erem, 2003 yılı başından bu yana ME-Dİ Kulak Burun Boğaz Merkezi'nde görev almaktadır.